Druk sublimacyjny

Jedna z technik druku wykorzystująca zjawisko sublimacji. Wydruk (CMYK) wykonywany jest specjalnymi atramentami na bazie wody na papierze transferowym (stanowi on lustrzane odbicie pożądanego wzoru), a następnie w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury przenoszony jest na materiał poliestrowy z wykorzystaniem kalandra do sublimacji tkanin.

Drukowanie sublimacyjne polega na trwałym wniknięciu farby w materiał. Technologię tę wykorzystuje się przy produkcji tkanin dzianin dla branży fashion, materiałów reklamowych oraz do materiałów do dekoracji wnętrz, ponieważ zapewnia najlepsze efekty – idealnie oddaje najdrobniejsze szczegóły i pozwala na zachowanie ważnych detali i elementów. Dodatkowo wydruk sublimacyjny jest metodą ekonomiczną, nie generuje wysokich kosztów, dlatego produkty wykorzystujące sublimację zawsze są w rozsądnych cenach!

Sublimacja to metoda pozwalająca na stworzenie realistycznie wyglądających i niesamowicie trwałych nadruków. Metoda sublimacji nie oddziałuje negatywnie na strukturę materiału – wręcz przeciwnie, pozwala zachować delikatność tkaniny. Nadruk jest elastyczny i prezentuje się znakomicie! To obecnie jedna z najlepszych technik wykorzystywanych przy produkcji odzieży i akcesoriów – nie wahaj się więc i już teraz złóż zamówienie!

Na czym drukujemy?

Drukujemy na materiale SOFTSHELL, microfiber, materiał wodoodporny, szyfon, jedwab sztuczny, dresówka oraz single jersey z włókna poliestrowego, tkaniny zasłonowe, dzianiny sportowe.


 Paleta kolorów: CMYK + kolory fluorescencyjne. Dzięki kolorom fluorescencyjnym uzyskujemy najlepsze efekty druku na materiałach do strojów kąpielowych, ubrań sportowych oraz „party” ubrań, gdzie w świetle świateł ultrafioletowych wydobywa się kolor fluorescencyjny.

Poznaj wszystkie możliwości jakie daje Ci założenie konta na stronie Textile Print House.

Zakładając konto na stronie TPH, otrzymujesz dostęp do szczegółowych informacji, dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Dodatkowo, zapisując się do naszego newslettera, w wiadomości zwrotnej otrzymasz jednorazowy kupon rabatowy na pierwsze zakupy w wysokości 5%. Uwaga! Nie spamujemy! Wiadomości o nowościach wysyłamy tylko raz w tygodniu.