Druk sublimacyjny

Druk sublimacyjny wykonujemy na materiałach takich jak poliester, softshell, mikrofibra, materiał wodoodporny, szyfon, sztuczny jedwab, dresówka oraz single jersey z włókna poliestrowego, tkaniny zasłonowe, dzianiny sportowe.

Inaczej nazywany CMYK, to rodzaj druku, który jest najbardziej pozbawiony wad. Wykonywany specjalnymi atramentami na bazie wody, w pierwszej kolejności na papierze transferowym (stanowi on lustrzane odbicie pożądanego wzoru), a następnie w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury przenoszony na materiał poliestrowy z wykorzystaniem kalandra do sublimacji tkanin. Ze względu na metodę często można usłyszeć nazwę „druk transferowy”.

Przy druku sublimacyjnym następuję trwałe wniknięcie pigmentu w materiał, przez co technologię tę wykorzystuję się w szerokich kategoriach druku, m.in. w branży fashion, branży materiałów reklamowych, czy przy produkcji materiałów do dekoracji wnętrz. Metoda ta zapewnia najlepsze efekty, przy idealnym oddaniu każdego szczegółu nadruku, zachowaniu najmniejszych nawet detali i elementów. Sublimacja pozwala na stworzenie bardzo realistycznych i niezwykle trwałych nadruków. Jednocześnie sama metoda nie oddziałuje negatywnie na strukturę materiałów – przeciwnie pomaga zachowa delikatność tkanin wykorzystanych do nadruków. Nadruk jest miękki, elastyczny i świetnie się prezentuje. Obecnie jest to jedna z najlepszych technik nadruku, nie tylko ze względu na jakoś, jaką pozwala uzyskać, ale także dlatego, że jest to metoda sucha, przeprowadzana bez użycia wody, a co za tym idzie absolutnie ekologiczna. Dodatkowo po dokonaniu transferu wzoru zostaje papier z wzorem, który można wykorzystać, np., do pakowania gotowych produktów. Nic się nie marnuje! Druk ten jest metodą bardzo ekonomiczną, nie generuje wysokich kosztów. Przy druku sublimacyjnym możemy zadrukować tkaninę bez marginesów, od brzegu do brzegu. 

Poznaj wszystkie możliwości jakie daje Ci założenie konta na stronie Textile Print House.

Zakładając konto na stronie TPH, otrzymujesz dostęp do szczegółowych informacji, dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Dodatkowo, zapisując się do naszego newslettera, w wiadomości zwrotnej otrzymasz jednorazowy kupon rabatowy na pierwsze zakupy w wysokości 5%. Uwaga! Nie spamujemy! Wiadomości o nowościach wysyłamy tylko raz w tygodniu.