Druk reaktywny

Po wydrukowaniu barwnik na tkaninie jest poddany procesowi parowania w granicach 102-103 stopnia C, tworząc reakcję pomiędzy bawełną a barwnikiem, która barwi włókna całkowicie i na trwale. Materiał jest następnie prany i prasowany. Nasze reaktywnie zadrukowane dzianiny są drukowane na cyfrowej drukarce ALEPH, parzone i prane na tej samej linii produkcyjnej, zmniejszając w jak największym stopniu zużycie energii i wody. Ponieważ są one wyparzane parą i wyprane w ramach wykończenia, reaktywne barwniki mają bardzo dobrą jakość i trwałość kolorów podczas użytkowania i wielokrotnego prania. Barwniki reaktywne są lepsze dla delikatniejszych tkanin i dzianin, ponieważ są mniej podatne na rozmywanie wzoru i kolorów niż druk techniką pigmentową; ponieważ barwią włókna bezpośrednio przez farby reaktywne ale nie jest to utrwalone na długie użycie. Nie ma limitów temperatur w jakich można prać tkaniny z tuszem reaktywnym.
Druk reaktywny przeznacza się w szczególności do odzieży dziecięcej, mody damskiej i męskiej oraz pościeli i ręczników.

Poznaj wszystkie możliwości jakie daje Ci założenie konta na stronie Textile Print House.

Zakładając konto na stronie TPH, otrzymujesz dostęp do szczegółowych informacji, dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Dodatkowo, zapisując się do naszego newslettera, w wiadomości zwrotnej otrzymasz jednorazowy kupon rabatowy na pierwsze zakupy w wysokości 5%. Uwaga! Nie spamujemy! Wiadomości o nowościach wysyłamy tylko raz w tygodniu.