Druk pigmentowy

Jego charakterystyczną cechą jest pojedynczy proces nadruku, oznacza to, że tkanina/ bawełna jest nadrukowywana kolorowym pigmentem, który podczas tego procesu związuje się bezpośrednio z bawełną. Proces ten jest szybki i niezwykle prosty. Trwałość kolorów jest uzależniona od stopnia użytkowania i ilości prań, nie znaczy to jednak, że nadruk nie jest trwały. Technika ta jest bardziej polecana, przede wszystkim do produkcji wewnętrznych elementów dekoracji i wystroju, takich jak zasłony, poduszki dekoracyjne, lub po prostu tkanin, które wymagają rzadszego prania.

Same pigmenty, których używamy do druku, zrobione są z nietoksycznych atramentów na bazie wody. Tusze pigmentowe składają się z koloru (pigmentu), spoiwa, które służy do przymocowania tuszu do tkaniny i wody, służącej do rozprowadzania tuszu. W druku pigmentowym tusze skutecznie osadzają się na włóknach, jednak na samej bawełnie nie są one wyraźnie wyczuwalne w dotyku – sama tkanina jest jednak nieznacznie bardziej szorstka, niż bawełna drukowana przy użyciu metody reaktywnej. Przy druku pigmentowym, tusze związują się z włóknami tkaniny poprzez suszenie. Na początku metoda druku pigmentowego cieszyła się nienajlepszą opinią, że względu na jakość i wytrzymałość nadruku. Jednak technologia cały czas się rozwija i poprawia, dzięki czemu odporność tuszy pigmentowych podczas prania dochodzi obecnie do 40° C. Przy druku pigmentowym należy wziąć pod uwagę, że wydruk na belce, będzie zawierał małe, boczne marginesy. 

Drukiem pigmentowym możemy drukować na:

Zalety:

Poznaj wszystkie możliwości jakie daje Ci założenie konta na stronie Textile Print House.

Zakładając konto na stronie TPH, otrzymujesz dostęp do szczegółowych informacji, dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Dodatkowo, zapisując się do naszego newslettera, w wiadomości zwrotnej otrzymasz jednorazowy kupon rabatowy na pierwsze zakupy w wysokości 5%. Uwaga! Nie spamujemy! Wiadomości o nowościach wysyłamy tylko raz w tygodniu.